Notice: Undefined index: options in /home/arvandcorp/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
تاسیسات و تهویه مطبوع - یکتا تهویه اروند

تاسیسات و تهویه مطبوع

در تشریح اهمیت آموزش تاسیسات و طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع همین بس که با آسایش در زندگی بشر ارتباط دارد. آموزش تاسیسات ساختمان از جمله طراحی، اجرا، راه اندازی، سرویس و نگهداری تاسیسات بهداشتی، گرمایشی و برودتی از جمله مهمترین وظایف تکنسینها و مهندسین این شاخه مهندسی محسوب می گردد. با توجه پیشرفت قابل توجه بشر در طراحی و ساخت تجهیزات تاسیساتی و رشد روزافزون تکنیک های آموزش تاسیسات و طراحی سیستم های تهویه مطبوع و تکنولوژی در این حیطه لزوم ارتقاء نیروی متخصص و تکنسینهای اجرایی حرفه‌ای در زمینه و طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع بیش از پیش احساس می شود. اساسا طراحی سیستم های تهویه مطبوع و آموزش تاسیسات یکی از گرایش‌های مهندسی مکانیک در شاخه انرژی می باشد و توجه به هزینه های مربوط به انرژی و ملاحظات اقتصادی، آموزش تاسیسات و طراحی سیستم های تهویه مطبوع همواره یکی از تخصص های مورد توجه در کشورهای صنعتی بوده و با توجه به تغییرات اقتصادی و پیشرفت‌های حاصل شده درآموزش تاسیسات و طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع، کشورمان هم اکنون با سرعت قابل ملاحظه ای درحال رشد و ارتقاء است. مبحث طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع در بخش‌های صنعت و عمران به شکل جدی مطرح است. در اکثر صنایع با توجه ملاحظات کار، به شکلی از تکنیک‌های آموزش تاسیسات و طراحی سیستم های تهویه مطبوع استفاده شده است. اتاق‌های کنترل و آزمایشگاه‌های دقیق در صنایع نفت، پتروشیمی، نیروگاهی و... مثال‌های از آن دست می باشد. همچنین در شرایط مختلف اقلیمی مبحث طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع در انواع برج‌های ساختمانی و اداری به طور شگرفی در طراحی آن نقش دارد.

علاقمندان آموزش تاسیسات می‌توانند در بخش های مختلف صنعتی و ساختمانی مشغول به کار شوند. با توجه به شرایط بازار فعلی این رشته زمینه‌های مساعد کاری زیادی در بخش‌های فروش تجهیزات تاسیساتی (چیلر، توربین، پمپ)، تعمیر و همچنین در بخش های آموزش تاسیسات و طراحی سیستم های تهویه مطبوع شرکت های مشاور وجود دارد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد در خصوص آموزش تاسیسات و طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع که تقریبا آن را متمایز از سایر شاخه‌ها می‌نماید این است که فرد نیاز به شغل می‌تواند پس از تحصیل و کسب تجربه به صورت انفرادی مشغول به کار شود و یا حتی به عنوان یک کارآفرین نسبت به ایجاد یک فعالیت کاری اقدام نماید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

جواب خود را نیافتید؟ با ما در تماس باشید

ثبت درخواست

با ما در تماس باشید، در اسرع وقت پاسخ شما را میدهیم

تماس مستقیم با واحد فروش
021-5104000