Global-HVAC-Market

بررسی صنعت تهویه مطبوع هند

فهرست مطالب

خلاصه مقاله

 

سیستم HVAC چیست و چگونه کار می کند؟

بحث در مورد تولید، به ویژه در کشورهایی که در آن پایین است، امروز برجسته است، زیرا تغییرات اساسی در جهان در حال وقوع است. انتقال انرژی صرفاً مربوط به انرژی نیست. تحولات اقتصادی بزرگی را به همراه خواهد داشت. توسعه صنعتی نشانگر مهم پیشرفت یک ملت است. به عنوان یک اتفاق انجام شده، اختلالات اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19، صنایع تولیدی هند و نیاز به بازسازی بهتر اقتصاد را مورد توجه قرار داده است. بنابراین، هند به یک قرارداد اجتماعی جدید نیاز دارد که بتواند سه گانه شغل، رشد و پایداری را تامین کند (CEEW 2020).

صنعت HVAC در هند یکی از این بخش های طلوع خورشید است که پتانسیل کمک به داستان تولید هند را دارد. از نظر اقتصادی، یکی از آن قایق هایی است که با افزایش جزر و مد بالا می رود. رونق اقتصادی فرصت های رشد بهتر و بزرگتری را برای بخش HVAC ایجاد می کند که باعث رشد اقتصادی بیشتر می شود. با ردپای آب و هوایی خود، در واقع بخش مهمی است. همچنین مطمئن است که زنجیره‌های ارزش HVAC مجدداً پیکربندی می‌شوند. جای تعجب نیست که برنامه اقدام خنک‌کننده هند (ICAP) بر اساس ضریب نفوذ فعلی حدود 5 تا 6 درصد خانوارها، یعنی خانوارهایی که دارای سیستم تهویه مطبوع هستند، هشت برابر رشد سرمایش را تا سال 2037 پیش‌بینی کرده است. علاوه بر این، متوسط ​​رشد تا سال 2027 12 درصد و پس از آن برای 10 سال آینده 10 درصد خواهد بود (ICAP 2019).

هند باید به تعهدات متمم 1 کیگالی عمل کند که توقف آن از سال 2028 آغاز می شود (دفتر اطلاعات مطبوعاتی 2016) و تعهدات داوطلبانه باید تا سال 2030 محقق شود. انتقال های متعددی که توسط این تعهدات ضروری است، سرمایه گذاری در پذیرش فناوری های جدید توسط سازندگان بزرگ در طراحی سیستم را تضمین می کند. و توسط شرکت های کوچک و متوسط ​​که زیرسیستم ها و اجزای این بخش را تامین می کنند. با توجه به پتانسیل رشد آن، در این روند خواهد بود.

آ. ایجاد مشاغل ماهر و نیمه ماهر بسیاری
ب بر بهره وری و اقتصاد به عنوان یک کل تأثیر دگرگونی دارند
ج ارائه فرصت هایی برای کربن زدایی هند با کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تعبیه شده در زنجیره تامین تولید و انتشارات ثانویه با کاهش مصرف برق
د جذب و جذب فناوری در سراسر زنجیره تامین شود
ه. ایجاد یک اکوسیستم برای متکی شدن به خود

پیشنهاد مطالعه:  فن کویل سقفی توکار

بنابراین، این گزارش که در گفتمان های بزرگتر در مورد اقتصاد هند، سطوح صنعتی شدن، و نیاز به خودکفایی (aatmanirbhar) گنجانده شده است، به دنبال بررسی چالش های پیش روی بخش گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع در هند است. با تجزیه و تحلیل زنجیره تامین بخشی و مسائل مربوط به تحقیق و توسعه در شرکت ها، این گزارش به حوزه های پذیرش فناوری در تولیدکنندگان کوچک و بزرگ برای دستیابی به رقابت جهانی می پردازد. از این نظر، این گزارش استدلال و مبنایی را برای تعیین دستور کار برای کار بر روی گلوگاه های فناوری در هند برای بهبود و توسعه زنجیره ارزش داخلی در بخش خنک کننده ارائه می دهد.

این گزارش به بررسی و پاسخ به سؤالات پژوهشی زیر می پردازد:

در سراسر زنجیره ارزش HVAC – به ویژه RAC (تبرید و تهویه مطبوع) – مهم‌ترین چالش‌های تحقیق و توسعه و فناوری که مانع رقابت شرکت‌ها می‌شوند، کجا و کدامند؟
چالش ها و موانع برای رسیدگی به نیازهای تحقیق و توسعه بخش HVAC چیست؟
برای رسیدگی به چالش های فناوری بخش RAC چه کاری می توان انجام داد؟
چالش‌های خاص بخش HVAC، در دسترس نبودن داده‌های کمی تحقیق و توسعه شرکت‌ها و برخی مسائل نظری با اقدامات ارتقای فن‌آوری برخی از جنبه‌های اجتناب‌ناپذیر این تحقیق است. بنابراین، ما را به انتخاب یک روش تحقیق کیفی برای جمع‌آوری بینش از افراد کلیدی بخش HVAC هدایت می‌کند.

مصاحبه شوندگان با در نظر گرفتن نکات زیر در فهرست نهایی قرار گرفتند:

بخش‌های فرعی در صنعت HVAC & R (تبرید) وجود دارد که از AC اتاق گرفته تا چیلرها و از محصولات تبرید خرده‌فروشی تا اتاق‌های سرد را شامل می‌شود و نیاز فناوری برای هر بخش فرعی متفاوت است.
بخش های زیادی از اجزای HVAC و HVAC وجود دارد.
هر بخش دارای تفاوت های ظریف زنجیره ارزش خاص خود است.
موضوعات تحقیق و توسعه و فناوری در نقاط مختلف زنجیره ارزش متفاوت است.
تجربه شرکت های موفق و نه چندان موفق متفاوت خواهد بود. شرکت های در حال مبارزه ممکن است دیدگاه منحصر به فردی در مورد دلایل آن ارائه دهند.

پیشنهاد مطالعه:  نکاتی برای خرید صحیح فن کویل

راه رو به جلو برای رسیدگی به چالش های فناوری

بسیاری از چالش‌های فناوری که در بالا مشخص شده‌اند، مستلزم: الف) هماهنگی و انتقال دانش بهتر در سراسر زنجیره تأمین. ب) همکاری بین صنعت و دانشگاه؛ ج) دسترسی به زیرساخت های حیاتی برای تحقیق و توسعه و بهبود کیفیت مانند آزمایشگاه های آزمایش و اعتبارسنجی. علاوه بر این، برای اطمینان از استحکام زنجیره تامین، باید به SME ها تمرکز ویژه ای داده شود.

با توجه به مسائل فناوری شناسایی شده در این بخش، واضح است که ما باید اقداماتی را در سطوح مختلف برای بهبود رقابت و جذابیت شرکت های تهویه مطبوع هند و توسعه گزینه های محلی در زنجیره تامین انجام دهیم. این مسائل کلیدی و مداخلات احتمالی به شرح زیر ترسیم شده است:

تقویت برنامه های توسعه فروشنده:

فقدان دانش فرآیند و الزامات محصول اغلب به عنوان یک نقص توسط تولید کنندگان قطعات کوچک ذکر می شود. از طریق هماهنگی بهتر بین OEM ها و SMEها، دانش فنی و دانش محصول می تواند به طور موثری به SME ها منتقل و منتقل شود. این می تواند به SME ها در استانداردسازی، بهبود و اتخاذ فرآیندهای مدیریتی به روز کمک کند.
پشتیبانی سرمایه برای پذیرش فناوری: سازندگان قطعات همیشه در تلاش هستند تا الزامات کیفیت مورد انتظار را با قیمت نهایی خود متعادل کنند. چرخه ضعیف جریان نقدی آنها این مسائل را بدتر می کند. برای بهبود انتشار و ارتقای فناوری، حمایت های مرتبط با بدهی در قالب وام های نرم می تواند به شرکت های کوچک و متوسط ​​کمک کند تا ماشین آلات و امکانات جدیدی را برای ارتقای واحدهای تولیدی خود به دست آورند. ارتقای فناوری به بهبود فرآیندها و تقاضا برای ثبات کیفیت کمک خواهد کرد.
دسترسی به آزمایشگاه های صدور گواهینامه عمومی مقرون به صرفه: برای بازیگران کوچک در زنجیره تامین، هزینه صدور گواهینامه و مطابقت با استانداردها بسیار بالا است. همچنین بخش بسیار مهمی از زیرساخت های فناوری برای آماده سازی بخش برای صادرات است. گواهی به ادعاهای فروشنده صحت می دهد و همچنین به عنوان اولین مهر تأیید برای تولید کنندگان عمل می کند و به خریداران در مورد انطباق های مختلفی که تولید کنندگان به آن پایبند هستند می گوید. تسهیلات صدور گواهینامه کم هزینه می تواند این موانع و شکاف ها را کاهش دهد و جذابیت فروشندگان را افزایش دهد. این امر می تواند با ایجاد ظرفیت کافی آزمایشگاه ها و صدور مجوز برای دسترسی مقرون به صرفه به بازیکنان مربوطه محقق شود.

پیشنهاد مطالعه:  ایرول اسپیلت و داکتد اسپیلت

برنامه های ارتقای صنعتی:

مشاهده شده است که شیوه های مدیریت ناکارآمد در فضای MSME به دلایل مختلف دنبال می شود. یکی از دلایل اصلی در دسترس بودن افراد مناسب و تخصص در دستمزدهای مطلوب است. دانش مورد نیاز برای اصلاح این مسائل را می توان از طریق تلاش هماهنگ ارگان های صنعتی و دولت منتقل کرد. این امر می تواند توسط آژانس های بین المللی مانند یونیدو برای بهبود شیوه های کف کارخانه و به دنبال آن SME ها مانند شش سیگما، تویوتا وی و غیره هماهنگ شود. کمک به ابداع استراتژی‌های رشد و مهارت‌های مدیریتی در سطوح مختلف گردش مالی. دوره های کوتاه هدفمندی که تا پایین ترین سطح پخش شده اند مورد نیاز است. هزینه کیفیت پایین باید به عنوان یک معیار مهم مدیریتی تبدیل شود.
پلتفرم و فرصت‌های همکاری تحقیق و توسعه: انتشار فناوری با توجه به استانداردسازی فرآیندهای تولید و معیارسنجی، یک نقطه درد پایدار است. یک پلتفرم صنعتی، دانشگاهی و دولتی می تواند این زیرساخت دانش و تحقیق را برای تعداد زیادی از بازیگران در دسترس قرار دهد. مراکز تعالی با تمرکز بر SME نیز می توانند تأثیر گسترده ای داشته باشند. این باید یک روند مداوم باشد. مجمعی از کارشناسان فنی بازنشسته در سطوح مختلف می تواند تشکیل شود و در این گونه طرح ها ادغام شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

تماس مستقیم با واحد فروش
021-5104000


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/arvandcorp/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349