different-types-of-ac-heating-systems

معنی واقعی اصطلاح “HVAC” چیست؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز

فهرست مطالب

 اصطلاح “HVAC” به چه معناست؟
اصطلاح “تهویه مطبوع” در این صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اما بسیاری از صاحبان خانه معنی آن را نمی دانند. این مخفف عبارت “گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است. چیزهای زیادی در زیر چتر HVAC قرار می گیرد، و زمان آن رسیده است که صاحبان خانه 411 را دریافت کنند. اساساً، هر چیزی که در مورد جریان هوا و کیفیت هوای خانه باشد با این خلاصه می شود. اگر صاحبان خانه در مورد هوای خانه خود سوالی دارند، می توانند با یک متخصص HVAC برای مشاوره تخصصی تماس بگیرند.

در زیر لیست مفصلی از سه شاخه اصلی صنعت HVAC آورده شده است. چه گرمایش، تهویه یا تهویه مطبوع باشد، صاحبان خانه می توانند برای انجام کار روی یک متخصص HVAC حساب کنند!

خدمات گرمایشی
بسته به اینکه صاحبان خانه با کدام شرکت تماس می گیرند، خدمات گرمایشی می تواند متغیر باشد. برخی از شرکت ها تنها چند خدمات را در هر دسته ارائه می دهند و شرکت های دیگر خود را “سرویس کامل” می نامند، یعنی همه چیز را ارائه می دهند. به طور معمول، یک شرکت HVAC تعمیر و نگهداری گرمایش، تعمیرات و تعویض/نصب را ارائه می دهد. برخی از شرکت‌ها حتی خدمات اضطراری ارائه می‌دهند، اما مهم است که هنگام تصمیم‌گیری با کدام شرکت HVAC تماس بگیرید، از آن مطمئن شوید. صاحبان خانه همیشه باید بدانند که در مواقع اضطراری با چه کسی تماس بگیرند.

تا کنون، رایج ترین خدمات تعمیر و نگهداری است. مراحلی که متخصصان برای تعمیر سیستم گرمایشی انجام می دهند بسته به نیاز به تعمیر متفاوت است. با این حال، چک لیست تعمیر و نگهداری بسیار ساده است.

پیشنهاد مطالعه:  فن کویل سقفی و زمینی

در اینجا لیستی از کارهایی که متخصصان در طول تعمیر و نگهداری بخاری انجام می دهند آورده شده است:

اتاق کوره: اطراف کوره را بررسی و تمیز می کنند. این منطقه ای است که همیشه باید عاری از زباله باشد.
فیلتر هوا: سپس فیلتر هوا را چک می کنند. آنها به احتمال زیاد آن را جایگزین خواهند کرد مگر اینکه ظرف چند روز گذشته جایگزین شده باشد.
عملکرد: آنها می خواهند تمام قطعات متحرک را از نظر عملکرد مناسب بررسی کنند و همزمان روغن کاری را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که آنها به طور موثر کار می کنند.
ترموستات: آنها ترموستات را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که درست کار می کند. گاهی اوقات صاحب خانه ها متوجه نمی شوند که ترموستات در حال اتمام است و به باتری های جدید نیاز دارند. این می تواند عملکرد سیستم گرمایش را مختل کند.

خدمات تهویه تهویه

خدمات تهویه هوا شاید اشتباه‌ترین بخش شرکت‌های HVAC و آنچه که ارائه می‌دهند، باشد. خدمات تهویه برای اطمینان از اینکه خانه همیشه در اوج راندمان جریان هوا و بازده کیفیت هوا در اوج است، ضروری است. بدون این خدمات، سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع از استرس های غیر ضروری زیادی رنج می برند. به نوبه خود، صاحب خانه بیش از هر کسی که در حالت ایده آل بخواهد، برای تعمیرات پول خرج می کند.

تمیز کردن کانال هوا یک سرویس تهویه معمولی است که شرکت های HVAC ارائه می دهند. توصیه می شود که صاحبان خانه حداقل سالی یک بار مجاری هوای خود را تمیز کنند. این بهترین راه برای تازه و کارآمد نگه داشتن خانه است.

پیشنهاد مطالعه:  برج خنک کننده فایبر گلاس

سرویس تهویه مطبوع شوواک

شرکت های HVAC نیز خدمات تهویه مطبوع را ارائه می دهند. مهم نیست که کسی کجا زندگی می کند، به احتمال زیاد سیستم تهویه مطبوع در خانه خود دارد. خدمات مختلف تهویه مطبوع که شرکت های HVAC ارائه می دهند مشابه خدمات گرمایشی است. اکثر شرکت ها تعمیر و نگهداری، تعمیرات و تعویض یا نصب را ارائه می دهند. برخی حتی خدمات تهویه مطبوع اضطراری دارند.

 

به طور معمول، تنظیمات تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع به صورت زیر است:

 

ترموستات: متخصصان معمولاً تنظیمات ترموستات را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که درست کار می کند.

بازرسی: در مرحله بعد، یونیت خارجی را بازرسی می کنند و هر چیزی را در اطراف یا بالای آن تمیز می کنند. آنها حتی فن های واحد را بررسی می کنند و آنها را نیز تمیز می کنند.

اتصالات: تمام اتصالات الکتریکی را سفت می کنند.

عملکرد: تمام قطعات متحرک را از نظر عملکرد کارآمد بررسی می کنند و آنها را روغن کاری می کنند.

فیلتر هوا: در صورت گرفتگی فیلتر هوا را بررسی و احتمالاً تعویض می کند.

مبرد: آنها نشت مبرد را بررسی می کنند.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

تماس مستقیم با واحد فروش
021-5104000